Logo.png
header
 
16/07/2014
חדש באחותי סחר הוגן! קונפיטורות ביתיות של ג'וד במבחר טעמים מיוחדים!!! חצילים,גזר,לימון,אבטיח,עגבניות שרי,צימוקים ואגוזים אשכולית אדומה,תפוזים,ועוד... מחומרים טבעיים בלבד ללא חומרים משמרים
***
31/12/2013
עכשיו באחותי סחר הוגן 30 אחוז הנחה על הכלים מהקולקציה הקודמת של גילה לוזון אל תחמיצו
***
14/08/2013
מבצע לקראת הקיץ בקניית סט תכשיטים של האמנית גליה מנדיל העגילים ב50 אחוז הנחה ובקניית שני פריטים השני ב30 אחוז הנחה
***
11/03/2013
רק באחותי סחר הוגן מבחר מוצרים חדשים כולכן/ם מוזמנים/ות
***
02/12/2012
חדש בחנות מבחר מוצרים מקרמיקה של האמנית גילה לוזון כולכם/ן מוזמנים/ות
***
06/11/2012
מבחר פסלי ברכה של נשות אהטה עכשיו באחותי סחר הוגן!
***
07/08/2012
ברוכים/ות הבאים/ות לאתר אחותי - חנות סחר הוגן, חנות קטנה שעושה שינוי גדול! אנו מזמינות אתכם לקרוא, לשוטט ולהתרשם מהמוצרים הייחודיים שלנו, ולקרוא אודות הנשים שמאחורי המוצרים.
***
 
 
cartIcon סל הקניות שלי (0) | cartIcon הרשמה לניוזלטר
   
 
חיפוש:
אודות סחר הוגן
 
סחר הוגן היא תנועה עולמית אשר לנגד עיניה עומד חזון של עולם שוויוני, צודק ובר-קיימא. התנועה פועלת במסגרת של ארגונים המאוגדים תחת מטריה אחת במטרה לסייע למיליוני יצרניות ויצרנים זעירים בעולם להרוויח את לחמם בהגינות וביושר ולאפשר להם לחיות בכבוד. תנועת הסחר ההוגן מפתחת סוג חדש של מסחר המבוסס על דיאלוג, כבוד, שקיפות ומחויבות לטווח ארוך, ומתמקדת בשיפור תנאי חייהם של חקלאים בארצות המתפתחות ודאגה לעתידם.
התנועה, הפועלת ב - 58 מדינות, קמה כמחאה על כשלון המסחר הקונבנציונלי שאינו מאפשר למיליוני אנשים בעולם להתקיים על אף עבודתם המפרכת, מחאה על כך שבני אדם כה רבים בעולם מרוויחים פחות מ 2$ ליום, מה שלא מאפשר קיום בסיסי, כמו תנאי הגיינה, שרות רפואי וחינוך מינימאליים.
סחר הוגן החל באנגליה וארה"ב בשנות החמישים והשישים של המאה העשרים בעיקר עם מוצרי מלאכת יד. בשנת 1973 הובא לראשונה להולנד קפה סחר הוגן, בתקופה שהולנד שלטה באינדונזיה וניצלה לצרכיה את האוכלוסייה המקומית. בשנת 1988 הוקם ארגון הסרטיפיקציה הראשון בהולנד, מקס הבלר, אשר התנגד למשטר הקולוניאליסטי ההולנדי. מאז גדלה התנועה באירופה בקצב מהיר בתודעה הציבורית, במספר המוצרים המיובאים, ובהשפעתה על החברה.
 
על דגים, חכות ואגמים
 
 פרויקט אחותי- חנות סחר הוגן הוא יוזמה כלכלית חדשנית, ראשונה מסוגה בארץ, המשלבת העצמה כלכלית של נשים, מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, לצד חינוך לצרכנות אחרת, הנשענת על עקרונות הסחר ההוגן.

ארגונים רבים פועלים בנאמנות ובחרדת קודש על מנת להעניק לנשים ערוצים שונים להעצמה כלכלית. לצד זאת, ערוצים אלו אינם נותנים מענה הוליסטי לאישה המתקשה לשרוד בעוני ובמצוקה הכלכלית היומיומית. בעוד אחרים התמקדו בהענקת דגים וחכות לאותן נשים, הבנו כי יש צורך גם ביצירת האגם, אחרת היכן ידוגו הנשים את דגיהן?
הגיעה העת לא רק להכשיר נשים להצמיח עסקים ויזמות כלכלית אלא שבשלו התנאים ליצירת פלטפורמה אמיתית שתהווה עבורן מסגרת בטוחה ויציבה לאורך זמן. כך נולד רעיון החנות. מקום בו נשים תוכלנה למכור את יצירותיהן לקהל הצרכנים והצרכניות הרחב.

נשות הפרויקט הן נשים מדהימות. מגיעות מעולם עשיר ומגוון של ידע, מורשת, תרבות וניסיון. רובן ככולן אוחזות בכישורים ובכישרונות שרכשו במהלך חייהן כגון: רקמה, תפירה, בישול, אריגה, פיסול ועוד. אנו מסייעות להן לתרגם ידע ייחודי זה לכדי עסק של ממש. ויותר מכך, מציעות להן, במסגרת אחותי – חנות סחר הוגן, במה אמיתית וממשית לקידום העסק.


מודל אחותי – סחר הוגן:
אחותי-חנות סחר הוגן הוקמה במסגרת 'פרויקט הסחר ההוגן' אשר שם לו למטרה להנחיל ערכים ופרקטיקות של סחר הוגן בישראל, ולקדם כלכלה חופשית מניצול ועבדות, תוך התחשבות במשאבי הסביבה הקיימים.

פרויקט הסחר ההוגן, מייסודה של תנועת אחותי, נועד להפוך את הפירמידה הכלכלית הניאו-ליברלית על פיה, למקם בראשה את היצרניות/ים, לקדם את נראותן הכלכלית-חברתית, להפיץ את אומנותן, לסייע בפרנסתן, ולהציע לחברה הישראלית מקום בו מתקיימים תנאי עבודה הוגנים החפים מניצול ושעבוד.

לעומת הסחר ההוגן באירופה ובארה"ב, אשר מבוסס על יבוא מוצרים מאזורים ומדינות מוחלשות כלכלית בעולם - לטובת פרנסתם/ן ההוגנת  של יצרניות/ים מאזורים אלה, פרויקט הסחר ההוגן בישראל מבסס עקרונות וערכים שמותאמים למציאות ולכלכלה המקומית, ובעיקרם תמיכה ביצרניות מקומיות, ומתן דגש לנראות הרב-תרבותית הכה אופיינית לישראל ולאומנויות מודרות.ברמה הארגונית

הקמת קואליציית ארגוני סחר הוגן
בשנת 2008 הקמנו את קואליציית הארגונים לקידום סחר הוגן בישראל במטרה לבנות הגדרה, עקרונות, מטרות ויעדים שיביאו לביסוס האסטרטגיה של סחר הוגן בישראל, ולשינוי תודעתי בקרב צרכנים וצרכניות בישראל.

למידע מפורט על הקואליציה ועקרונות סחר הוגן בישראל לחצ/י כאן
 
מרכזי אחותי – חנות סחר הוגן
 
'אחותי-חנות סחר הוגן',רחוב שלמה המלך 4 בתל אביב
אחותי בנמל, האנגר 26, נמל תל אביב
אחותי באבו גוש, משתלת שתילי הר, מחלף חמד (ליד הכיכר)

במרכזים אלה, אשר הוקמו במהלך השנים 2009 - 2011, נמכרים מוצרי אמנות ואומנות, אופנה ומזון, פרי עבודתן של מיטב נשים יוצרות, אתיופיות, מזרחיות, ערביות, עולות מחבר העמים, בדואיות ואחרות. החנויות מרכזות תוצרת של נשים מרחבי הארץ המתמודדות עם עוני ובעיות קיום. נשים אלה אוחזות בידע ובפרקטיקות יצירה שונות והחנות משמשת להן פלטפורמה להעצמה אישית וכלכלית. המרכזים מזמנים חווית קנייה לא שגרתית שלצדה רווח בעשייה למען הקהילה ולמען חברה וכלכלה צודקת וסביבה בריאה חופשית מניצול.

 
                
בשונה ממבנה הפירמידה של הכלכלה בימינו,  שבראשה בעלי ההון ובתחתית היצרנים והיצרניות, בחנויות הסחר ההוגן הפירמידה מתהפכת. בראשה של הפירמידה נמצאות היצרניות.  שאר הגורמים - העמותות והעסקים המעורבים, הקרנות התומכות וכמובן הצרכניות  מחזקות אותן.


עולם הצריכה של ימינו מעלים את היצרניות, אין להם שם, אין להן פנים והן עלומות בעיני הלקוחות. ב'אחותי-סחר הוגן'  כל לקוחה יודעת מיהי היצרנית ממנה קנתה את המוצר, מכירה את דמותה ויודעת את סיפורה.
 

קמפיין תקשורתי ושיווקי למען צריכת מוצרי סחר הוגן
 
יוזמת הקמפיין נוצרה במטרה להטמיע ערכים של סחר הוגן בקרב הציבור הרחב ועידוד צרכנות חברתית יחד עם יצירת הנעה חברתית לרכישת מוצרי סחר הוגן, תוך מתן דגש על התועלת ברכישת מוצרים אלה עבור הצרכניות/ים.

הגברת המודעות בקרב קהל הצרכנים נשענת בעיקר על פעילות מאומצת של יחסי ציבור. במסגרת הפרויקט הוגברה הפעילות השיווקית במספר מישורים: כתבות על המיזם בעיתונים, בטלוויזיה ובאתרי אינטרנט;  פעילות שוטפת בפייסבוק הכוללת הגדלה מסיבית של מספר החברות/ים של החנות, פתיחת קבוצה של 'אחותי-חנות סחר הוגן', העלאת אייטמים שהתפרסמו בתקשורת, פתיחת אירועים וקבוצות שעניינן להעלות על נס את המוצרים ואת היצרניות, ועוד. 


ברמת המוצר

שדרוג
פרויקט  זה שואף לשלב עבודה משותפת של קהילות נשים בעלות יכולות יצירה מסורתיות עם תהליך עיצוב עכשווי שיוע מחד לכבד, להעריך ולשמר את היכולות הנרכשות של הנשים ואת המסורת ממנה הן שאובות ובמקביל לפתח עבורן יישומים חדשים, שווקים חדשים ולעצב קו מוצרים שיוכל לכוון לקהלי יעד מגוונים ועמידים.

מיתוג
מיתוג הוגן לסחר הוגן - תהליך זה נעשה מתוך התבוננות ביקורתית בזהות מותגים תאגידיים. פיתוח מותג עבור מוצר סחר הוגן תומך ונתמך על ידי עקרונות השיטה.

נראות
התפיסה הרב-מערכתית המשלבת יחדיו שדות של אמנות-תרבות-כלכלה-ופמיניזם, אשר כוללת פעילות של מומחיות למיצוב ומיתוג מוצרים, כמו גם שותפויות עם מומחיות ומומחים לשיווק ומכירות, מייצרת נראות ציבורית לעבודות ויצירות הנשים.

הנגשה
העלייה הדרמטית בהיקף הפעילות בתחומי העצמה כלכלית וסחר הוגן בישראל על ידי ארגונים פמיניסטיים, ארגוני סביבה וארגונים עסקיים יצרה את הצורך לאגד את הפעילות אשר נעשית בתחום זה על מנת לקדם את שיווק ומכירות המוצרים בתחום זה, תוך דגש למכירת מוצריהן של נשים שמתמודדות עם עוני. על אף הפעילות הרבה שנעשית על ידי מספר גדול של ארגונים, רבות מהיצרניות בישראל לא הצליחו להתפרנס כיאות מעמלן כתוצאה מהיעדר הנגשה אל ציבור הצרכניות/ים. רבות מהיצרניות מסתמכות על הסביבה הגיאוגרפית-מיידית שלהן כדי לשווק את מוצריהן/ם, כשלרוב המדובר בסביבה גיאוגרפית-כלכלית מוחלשת כלכלית. יצרניות אלה נטולות אמצעים כלכליים על מנת לפתח מערך שיווק ומכירות אפקטיבי עבורן ועל כן לא מצליחות להרוויח ולצאת ממעגל העוני הכלכלי.

'אחותי-חנות סחר הוגן' מאפשרת למקד את פעילות העלאת המודעת הצרכנית בתחום זה, כך שצרכניות/ים יכולות/ים להכיר ולרכוש את המוצרים הללו. זאת ועוד, חנויות אחותי – סחר הוגן ממנפות את פעילות השיווק והמכירה של מוצרים אלה וכך יוצרת לראשונה פרנסה לאלו שמוצריהן נמכרים במקום.


 


 


footer
line
 מוצרים | סל הקניות שלי | על היצרניות  | צרו קשר | תקנון
line

099 בניית אתר |  עיצוב: giraffa
צילום: יואב גורין ,  ורד ניסים , חגית קיסר, יהודית אילני, רותם רייצ'ל חן, מירי דווידוביץ, בן ברייט, אביטל גרא, איה ברטנשטיין, סחה, אניה וולושין,
שולמית בן אברהם, חן לביא והילה לנטנר